Pozycjonowanie stron internetowych – na czym polega?

Samo założenie strony internetowej będzie niczym bez jej dobrej widoczności. Nawet najbardziej dopracowana nie przyniesie oczekiwanych rezultatów — w postaci zainteresowania klientów — jeśli nie będą mogli jej odnaleźć. Aby nasza witryna nie znajdowała się na samym końcu wyników wyszukiwania, niezbędne będzie jej wypozycjonowanie. Sprawdźmy, na czym ono polega.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowaniem strony internetowej nazywamy cały zbiór działań, które mają na celu podwyższenie jej wyniku w wyszukiwarce. Istnieją dwa główne sposoby, które umożliwiają nam uzyskanie takiego rezultatu.

SEO — czyli optymalizacja wyników wyszukiwania, pozwala nam na poprawienie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania organicznego. Pozycjonowanie stron www w głównych wynikach wyszukiwania pozwala uzyskać najwięcej wejść, gdyż to właśnie tutaj internauci klikają najchętniej. Witryny, które mają wyższą pozycję w wyszukiwaniu organicznym, uznawane są za bardziej godne zaufania, a także trafne pod względem zapytania.

PPC — czyli pay per click, to reklama, która umożliwia niemalże natychmiastowe pojawienie się na górze wyszukiwań Google. Stworzenie kampanii PPC pozwala nam zwiększać widoczność i rozpoznawalność firmy, co docelowo przekłada się również na polepszenie jej wizerunku, a także zaufania klientów.

SEO, czy PPC — co lepiej wybrać?

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się stosowanie obu, gdyż wbrew pozorom jedno uzupełnia wady drugiego. Przy SEO, na zauważalne wyniki prac, musimy czekać nawet kilka tygodni, przy PPC reklama jest wyświetlana od razu na górze wyszukiwań. Samymi reklamami nie zdobędziemy wszystkich użytkowników, gdyż niektórzy internauci zdecydowanie chętniej klikają w wyniki organiczne. Jednak reklamy PPC to najlepszy start dla biznesu i jeśli chcemy rozpocząć inwestycję w reklamę w Google jest jest to na początek najlepszy wybór. Zachęcam więc do kontaktu z firmami takimi jak www.smart-seo.pl aby uzyskać atrakcyjną ofertę na reklamy w Google.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz