Kupujemy karnisze metalowe

W sklepach możemy znaleźć ogromny wybór karniszy w różnych przedziałach cenowych. Zakup odpowiedniego nie jest wcale sprawą prostą. Często lekceważymy wybór karnisza, gdyż wydaje nam się, że jest jedynie niezbyt wyróżniającym się elementem. Tymczasem dobrze dobrany karnisz metalowy (kwadratowy) może stać się prawdziwą ozdobą naszej aranżacji. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę kupując karnisze metalowe.
Zwróć uwagę na średnicę drążków

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę kupując tanie karnisze metalowe kwadratowe, jest średnica drążków. Będzie uzależniona ona oczywiście od długości karnisza oraz jego przeznaczenia. Jeżeli posiadamy niewielkie okna, doskonale sprawdzi się do przy nich krótki karnisz, o niewielkiej średnicy (np. 16 mm). Najpopularniejsze obecnie na rynku są karnisze o nieco większej średnicy – 19 mm. Do takich karniszy najwięcej również jest dostępnych końcówek i innego rodzaju dodatków. Jeżeli posiadamy duże okna, będziemy musieli zastosować również odpowiednio duży karnisz, o większej średnicy – np. 25 mm.

Dobieramy kolor karnisza

Aby nasz tani karnisz metalowy kwadratowy dobrze się prezentował, powinniśmy dopasować go pod względem kolorystycznym i stylistycznym do całości aranżacji wnętrza. Jeżeli nie wiemy dokładnie, jak będziemy je zmieniać w przyszłości, warto zdać się na jeden z bardziej uniwersalnych wariantów, jak antyk mosiądz czy chrom mat. Na rynku możemy znaleźć jednak duży wybór ciekawych wariantów kolorystycznych, dlatego też z pewnością znajdziemy coś, co będzie pasowało do charakteru naszego wnętrza. Warto przy tym wziąć pod uwagę oświetlenie, kolor mebli i dodatków. Dzięki temu w zależności od preferencji podkreślimy perfekcyjną elegancję wnętrza lub jego przytulny charakter.

 

Dodaj komentarz